HippyArt - stránky o všem možném
Verunčiny stránky
Potkani info

Háčkovaná čapka

Hotová kabelkaVýroba takové háčkované čapky je naprostá balada. Netrvá nijak dlouho a není potřeba ani moc znalostí. Dejte se tedy do toho!

Materiál: Příze zn. Sněhurka barvy, která se vám líbí a háček velikosti 4.

Pracujeme z dvojitého materiálu, ale stačí když z jednoho klubíčka začnete háčkovat z obou konců namotané příze. Není třeba klubka druhého.

Změříme si obvod hlavy nad obočím a podle toho uděláme dlouhý řetízek, který spojíme pevným okem v kruh. Pak pracujeme v řadách nahoru libovolným vzorem, můžete kombinovat libovolně dlouhé sloupky s řetízkovými oky. Je lepší, když se čapka vzdušnější.

Ve výšce 9 cm začneme háčkovat jen krátkými sloupky a to 2 řady. Ve třetí řadě začneme čapku tvarovat a to tak, žekaždé 12. a 13. oko spojíme v jedno. (První nahozené neprovlékneme základním vláknem ale nahodíme i druhé a společně je provlékneme - tím vznikne jedno oko.)

V další řadě spolu spleteme 11. a 12. oko, pak 10. a 11. oko tak pořád dokola. Čapka tak začne nápadně sužovat svou vrchní část. Podle potřeby můžete ujímat buď více nebo méně ok, to podle požadované hloubky čapky. Když budete ujímání protahovat, bude čapka ne příliš foremná. Při posledních 10 okách sháčkujeme dohromady vždy dvě oka vedle sebe a zbývajících 5 ok stáhneme vláknem k sobě a vtáhneme dovnitř čapky, kde upevníme konečné vlákno.
Spodní okraj čapky můžete obháčkovat řadou krátkých sloupků.

Novinky
2. 6.2012
Vytvořena nová sekce E-shop, kde si můžete zakoupit moje výrobky.
11.2.2012
V sekci výrobky a pro děti přibyl návod na pletený svetr pro miminko.


Webhosting IglooNET.cz
©2003-2006 verunka
Valid CSS! Valid XHTML 1.0!