HippyArt - stránky o všem možném
Verunčiny stránky
Potkani info

Pletená tlustá čepice s motivem

(autorka: Martina)

čapka modro-černá

Vlny béžová a černá (tlusté vlny), světle modrá a bílá (tenké vlny).

Postup: nahoď si potřebný počet ok (podle objemu tvé hlavy). Jsem začala na 60 ok + 2 okraj. oka. Používej tlustou béžovou vlnu současně se světle modrou a pleť následujícím způsobem: 1x hl, 2x obr., 2x hl., 2x obr. – stále opakovat; rubové řady se pletou, jak se jeví.

Tímto vzorem pokračuj asi do výše 7 cm (asi 16 řad), v další řadě si světle modrou vlnu vyměň za tenkou bílou a dále pokračuj tímto vzorem: 1x hl., 9x obr. – stále opakovat. Rub pleteme zase jak se jeví. Tímto vzorem budeme plést celkem 16 řad.

Motiv začni vyplétat od třetí řady a začni tak, abys ho měl/a přesně uprostřed pleteniny v pletení motivu postupuj podle následujícího nákresu; vlnu, kterou právě nepleteš táhni po rubové straně.

Až ukončíš motiv, upleť ještě 2 řady stejným vzorem. Potom vyměň bílou a béžovou vlnu za černou a pokračuj další 4 řady pořád stejným vzorem od další řady začínej splétat oka a splétej je asi tímto způsobem: upleť běžně 8 ok, potom spleť dvě k sobě, pak zase upleť 8 ok a pak zase dvě spleť… a tak až do konce řady; rubovou řadu pleť, jak se jeví.

V další lícové řadě pleť 7 ok běžně, pak dvě spleť dohromady a zase tak dokola v další lícové řadě pleť 6 ok běžně, pak dvě spleť dohromady atd….

Pokračuj stejným způsobem tak dlouho až ti na jehlici zůstane zhruba 10 ok, ty potom stáhni a svaž k sobě.rozkres čapky

Čepici sešij po rubové straně příslušnými barvami, nakonec její okraj obháčkuj dvěma řadami krátkých sloupků – je to výhodné, protože okraj čepice se tím zpevní a lépe drží.

Novinky
2. 6.2012
Vytvořena nová sekce E-shop, kde si můžete zakoupit moje výrobky.
11.2.2012
V sekci výrobky a pro děti přibyl návod na pletený svetr pro miminko.


Webhosting IglooNET.cz
©2003-2006 verunka
Valid CSS! Valid XHTML 1.0!