HippyArt - stránky o všem možném
Verunčiny stránky
Potkani info

Čtvercová dečka s filetovým vzorem

Hotová dečka

Co potřebujeme: bílý bavlněný čtverec o rozměrech 15 x 15 cm, háček č. 22, 0,5 mm, háček č. 6, bílou přízi Kordonet 30 - 167 m, špendlíky, tekutý škrob.

Strany látkového dílu začistíme na šicím stroji entlovacím stehem. Háčkujeme asi půl centimetru od kraje látky podle rozkresu. V první řadě uháčkujeme 93 kr. sl. do látky plus 1 kr. sl. do rohu.

Háčkujeme háčkem č. 22 následujícím způsobem: Propíchneme látku skrz, nabereme pracovní nit, protáhneme nazpět a uháčkujeme kr. sl. Snažíme se při tom pro úhlednost dodržovat podobnou vzdálenost vpichu od kraje látky. Jako pomůcku doporučuji nakreslit si na látku pomocí pravítka a tužky nebo křídy linku, které se budete držet.

Sloupky další řady háčkujeme háčkem č. 6 a vpichujeme pod oblouček kr. sl. první řady. Každou řadu začínáme buď 3 řet. oky místo prvního dl. sl. nebo 2 řet. oky místo kr. sl.

Podle schématu vypracujeme všech 11 řad. V poslední řadě se vždy v úrovni špičky vzorku háčkuje tzv. pikotka, označená kolečkem. Mezi kr. sl., kde je vyznačena, uháčkujeme 3 řet. oka a do 1. řet. oka vháčkujeme 1 kr. sl., potom normálně pokračujeme krátkými sloupky až do další pikotky.

Rozkres

Dílo končíme pevným okem do prvního kr. sl. poslední řady a nit zapošijeme. Celou potkývku ručně vypereme, namočíme v roztoku tekutého škrobu a vody, vyždímáme a pomocí špendlíků vytáhneme do potřebného tvaru. Po uschnutí můžeme látkový díl vyžehlit přes čistou látku.

Novinky
2. 6.2012
Vytvořena nová sekce E-shop, kde si můžete zakoupit moje výrobky.
11.2.2012
V sekci výrobky a pro děti přibyl návod na pletený svetr pro miminko.


Webhosting IglooNET.cz
©2003-2006 verunka
Valid CSS! Valid XHTML 1.0!