HippyArt - stránky o všem možném
Verunčiny stránky
Potkani info

Hvězda s korálky

Dratena hvezda

Hvězda s korálky představuje jednoduchou variantu problétání předem připraveného drátěného rámu. Hodí se i pro začátečníky.

Co potřebujeme: Předlohu hvězdy, postačí na papír nakreslená hvězda podle vlastní představy a potřebné velikosti. Měděný drát (prodává se v bužírce) o průměru 2,5 mm, měděný drát o průměru 0,6 mm, korálky, kleště na uštípnutí drátu a kleště k ohýbání drátu.

Postup: Silnější drát svlečeme z bužírky a podle nakreslené předlohy ohýbáme kleštičkami až zvnikne předkreslený tvar. V průběhu ohývání přikládáme výrobek stále na předlohu a podle ní tvarujeme. Začínat doporučuji očkem. Na konci poté taktéž vyrobíme očko. Obě očka do sebe zaklesneme a pořádně scvakneme kleštěmi.

Hvězda by měla držet samovolně tvar, což zabezpečí dostatečně silný drát. Poté začneme pracovat s tenkým drátkem. Začneme kdekoliv zakotvením drátku pomocí par otoček k rámu hvězdy. Drátek vedeme k protilehlé straně, postupně navlékáme i různé korálky. Rejdíme tenkým drátkem ze strany na stranu, a vždy drátek u protilehlé strany párkrát obtočíme, aby se zakotvil. Stejně tak obtáčíme drát kolem všech již tažených drátků, které cestou potkáváme. Tím vytváříme pevnou síť. Dílo je dokončeno, jakmile vám prostor ve středu hvězdy přijde dostatečně zaplněn.

Pokud by vám po cestě došel drátek, není problém jej pár obtočením zakotvit a ukončit. Nový drátek pak zakotvením můžete začít kdekoliv a pokračovat v práci.

Novinky
2. 6.2012
Vytvořena nová sekce E-shop, kde si můžete zakoupit moje výrobky.
11.2.2012
V sekci výrobky a pro děti přibyl návod na pletený svetr pro miminko.


Webhosting IglooNET.cz
©2003-2006 verunka
Valid CSS! Valid XHTML 1.0!