HippyArt - stránky o všem možném
Verunčiny stránky
Potkani info

Háčkovaná kabelka z bavlnek

Bavlnková taška

Tato taška je velice jednoduchá a hodí se pro úplné začátečníky v háčkování. Používáme totiž jen dlouhé sloupky stále za sebou. Jako materiál potřebujeme nejrůznější zbytky bavlnek na vyšívání různých barev. Háčkujeme větším háčkem a vlákno je spojeno z 5 - 6 vláken různobarevných bavlnek.

Rozměry: Podle vlastního uvážení, u vzoru asi 30x20 cm bez řemenu.

Postup práce: Začneme na příslušný počet řetízkových ok podle požadované šířky kabelky. Budeme háčkovat po obvodu, takže první a poslední řetízkové oko k sobě připojíme pevným okem, čímž nám vznikne kruh. Prostě jen dělejte řetízek a až se vám bude zdát po přeložení na půl dostatečně dlouhý (takhle široku kabelku chcete), spojte oka do kruhu.
Začněte háčkovat druhou řadu a to takto: Do každého řetízkového oka předchozí základní řady jeden dlouhý sloupek. První a poslední dl. sl. znovu spojíme do kruhu. Každý první dlouhý sloupek nezapomeneme nahrazovat třemi řetízkovými oky.
Pokračujeme stále nahoru dokud nám nepřijde kabelka dostatečně vysoká. Potom na jedné straně začneme háčkovat řemínek v podobě 6 dlouhých sloupků. Neháčkujeme další řadu, jen 6 sloupků, potom práci otočíme a pracujeme další řadou a to do všech šesti sloupků předchozí řady po jednou dl. sl..

Řemínek vypracujeme ne požadovanou délku, pamatujte na to, že z bavlnek se bude řemínek hodně vytahovat a asi jej budete muset zkracovat, pokud budete v kabelce nosit těžší věci. Pokud je už dostatečně dlouhý práci ukončíme a řemínek přišijeme jehlou a nití na druhou stranu kabelky. Potom sešijeme spodní část k sobě.

Jako dohotovení si můžete kabelku podšít vakem z látky, aby se nevytahovala nebo všít zip, knoflíky nebo patentky pro zavírání.

Novinky
2. 6.2012
Vytvořena nová sekce E-shop, kde si můžete zakoupit moje výrobky.
11.2.2012
V sekci výrobky a pro děti přibyl návod na pletený svetr pro miminko.


Webhosting IglooNET.cz
©2003-2006 verunka
Valid CSS! Valid XHTML 1.0!