HippyArt - stránky o všem možném
Verunčiny stránky
Potkani info

Kabelka s listy

Kabelka s motivem listů Hotová kabelkase nádherně hodí k podzimní atmosféře plné barev a pestrosti. Hodí se pro začátečníky, kteří se chtějí nejen seznámit s technikou šití ale i prací s barvami na textil.

Postup: Začneme tím, že si učijeme tělo kabelky a ucha. Tělo kabelky tvoří obdélník o rozměrech 66 x 28 cm plus přídavky na zajnutí z každé strany asi 1,5 cm. Každou stranu obdélníku pečlivě dvakrát zahneme a zastehujeme.

Ucha kabelky tvoří dva obdélníky o šířce 4 cm plus 0,5 cm na zahnutí z každé strany. Délku určíme Ucha kabelkypodle toho, kam až chceme, aby nám kabelka při nošení sahala. Tyto obdélníky složíme podélně napůl, z každé strany zahneme 0,5 cm dovnitř a sestehujeme.

Nastehovaný díl kabelky přehneme napůl a vložíme do něj novinový papír minimálně v jedné vrstvě. Rozprostřeme jej na pracovní stůl a připravíme si listy s hrubou Listykresbou (čapík a řepel by měli vystupovat nad povrch). Doporučuji listy javoru. Dále barvy na textil. Vyberte barvy, které se běžně vyskytují na padajících listech, takže červenou, žlutou, hnědou, zelenou. Dále potřebujeme štětec, víčka od zavařověk na míchání barev a čistý novinový papír.

Lístečky si poskládáme na látku tak, jak si je tam přejeme obtisknuté. Po jednom je natíráme ze zadní strany barvami. Barvy mísíme na listu, přetíráme jednu přes druhou. Potom list položíme na látku barvenou stranou tam, kam chceme obtisk a přitlačíme jej čistým novinovým papírem. List stáhneme a odložíme. Pokračujeme s dalšími listy.

Stopky nebarvíme. Ty nakonec dokreslíme úzkým štětečkem hnědou barvou. Barvy necháme zachnout do druhého dne. Příprava kabelkyKabelku a barvy přežehlíme přes čistou látku, sešijeme na šicím stroji a vytáhneme stehovací nit. Stejně tak sešijeme ucha. Obdélník složíme do rubu a sešijeme na obou stranách směrem nahoru, aby vznikla kapsa. Do horní části přišijeme na každou stranu vždy po jednom uchu.

Novinky
2. 6.2012
Vytvořena nová sekce E-shop, kde si můžete zakoupit moje výrobky.
11.2.2012
V sekci výrobky a pro děti přibyl návod na pletený svetr pro miminko.


Webhosting IglooNET.cz
©2003-2006 verunka
Valid CSS! Valid XHTML 1.0!