HippyArt - stránky o všem možném
Verunčiny stránky
Potkani info

Kabelka s vyšitou obludkou :)

Kabelka s obludkou Inspiraci na výrobu této kabelky mi vnukla "kolekce" výrobků Martiny, čímž jí dodatečně děkuji.

Co potřebujeme: obdélník rifloviny o rozměru 41 x 19 cm plus přídavky na záložky, odbélník rifloviny o roměrech 17 x 14,5 bez přídavků, dva pruhy rifloviny o šířce asi 4 cm a délce 55 cm na ucha kabelky, bílou zažehlovací barvu na textil, zubní kartáček (pokud možno nepoužívaný :D), trochu vody a víčko od zavařovací sklenice, z rifloviny vystřiženou šablonu obludky, zlatou nit, šicí stroj a nůžky.

Postup práce:

V první řadě si překreslíme nebo vytiskneme šablonu obludky a vystřihneme ji rozkresz rifloviny. Není třeba přidávat na záložky. Dále dvakrát ohneme okraje velkého obdélníku a přešijeme je na šicím stroji zlatou nitkou, aby držely. Menší obdélník položíme na noviny, bílou barvu rozředíme vodou a pomocí kartáčku na zuby, stejně jako u savové techniky barvení textilu, jej postříkáme bílou barvou. Malý obdélník necháme zaschnout a pak důkladně barvu zažehlíme.

Velký obdélník přeložíme na půl tak, aby ohnutá část tvořila dno kabelky a zhruba doprostřed přední části položíme malý obdélník postříkanou stranou ven. Na šicím stroji nastavíme entlovací steh - já jsem použila šířku č. 3 a velmi malou rychlost posunu dopředu. Celý odbélník takto po okraji přientlujeme k velkému obdélníku. obludka Doprostřed malého obdélníku položíme vystřiženou obludku z rifloviny a stejným postupem ji přientlujeme. Zde jsem použila šířku č. 2.

Celý velký obdélník obšijeme po obvodu entlovacím stehem o šířce č. 4. Díl přeložíme napůl a sešijeme tak, aby vznikla kabelka.

Pruhy látky na ucha kabelky z každé strany založíme a přehneme tak, aby vznikly asi 1 cm široká ucha. Tyto pak po obvodu přešijeme entlovacím stehem o šířce č. 2. Konce pak přišijeme na vnitřní stranu kabelky.

Celou práci vypereme, necháme uschnout a vyžehlíme.

Novinky
2. 6.2012
Vytvořena nová sekce E-shop, kde si můžete zakoupit moje výrobky.
11.2.2012
V sekci výrobky a pro děti přibyl návod na pletený svetr pro miminko.


Webhosting IglooNET.cz
©2003-2006 verunka
Valid CSS! Valid XHTML 1.0!