HippyArt - stránky o všem možném
Verunčiny stránky
Potkani info

Kapsář

Vždy se doma najde spousta věcí, které se povalují všude po šuplících, člověk je ustavičně hledá a najít nemůže. KapsářA právě na takové věci je dobrý kapsář, tedy jednoduchý látkový pomocník, do kterého se hodí vše od propisek, přes jehlice a háčky až po nůžky, mobilní telefony nebo lepidla. Uvádím zde jednoduchý postup výroby tohoto nádherného kapsáře. Pomocí batiky jej můžete vkusně ozdobit a ladit právě do takových barev, které vám imponují. Kapsář je i výborný odkladový prostor pro školní i jiné potřeby dětí.

Rozměry: podle potřeby, na obrazku asi 40x70 cm.

Materiál: bílá bavlna, nůžky, šicí stroj, barva na bavlnu.

Postup práce: Nejdříve si ustříhneme obdelník látky, který bude tvořit záda výrobku. Nezapomeňte přidat na záložky. Potom si rozvrhneme, Kapsář našpendlování kolik chceme kapes a jak budou hluboké. Podle toho nastříháme asi 4 různě široké pruhy též látky o šířce stejné jako jsou záda kapsáře. Hloubku odvoďte od předmětů, které chcete do kapes dávat. Ze dvou proužků si připravíme poutka.

Proužky by měly být široké asi 3 cm a dlouhé asi 10 cm. Přehneme je na půl, okraje vložíme dovnitř a na stroji sešijeme. Přehnuté je nakonec přišijeme na horní rohy kapsáře.

Všechny okraje dílů na dvakrát zahneme a zašijeme. Kapsář našpendlený Rozložíme si záda na zem a na ně umístíme pruhy, které budou tvořit kapsy. Mezi jedlotlivými patry by mělo být aspoň 3 cm volné místo. Podle potřeby můžeme ještě díly přestíhat na kratší kusy, znovu je založit a naaranžovat podle vlastních představ. Jednotlivé pruhy přišpendlíme vždy asi 0,5 cm od okraje zad a dále špendlíky naznačíme vertikální švy uprostřed pruhů. Ideální je mít na jeden pruh alespoň 3 kapsičky.Kapsář prázdný
Pokud budete mít kapsy příliš mělké a široké, těžší předměty vám z jich vypadnou, kapsa se vyvrátí.

Máme-li vše našpendleno začneme jednotlivé kapsy šít. Nejdříve sešijte obvod kapsy potom jednotlivé přepážky. Všechny nitě začistěte. Přišijte poutka.

Kapsář podle libosti navažte nebo vložte do punčochy a batikujte. Podrobný návod na jednotlivé techniky batikování najdete zde.

Přeji dlouhodobý požitek z krásného díla.

Novinky
2. 6.2012
Vytvořena nová sekce E-shop, kde si můžete zakoupit moje výrobky.
11.2.2012
V sekci výrobky a pro děti přibyl návod na pletený svetr pro miminko.


Webhosting IglooNET.cz
©2003-2006 verunka
Valid CSS! Valid XHTML 1.0!