HippyArt - stránky o všem možném
Verunčiny stránky
Potkani info

Plechová konev s dekorem z ubrousku

Konev s mákyTuhle nádhernou plechovou konvičku jsem objevila v jedněch výtvarných potřebách tady v Brně. Okamžitě mě inspirovala k netradičnímu, ale krásnému dárku k svátku mé maminky. Výrobek byl hotový za pár minut a přesto budí nebývalý obdiv. Návod na ubrouskovou techniku najdete na stránkách www.hippyart.net.

Materiál: Plechová konvička (koupíte ve výtvarných potřebách cca do 100 Kč), Indrustrol (Balakryl, Luxol nebo jiná krycí nátěrová barva), ubrousky s motivy květin, nůžky, Herkules, Konev se slunečnicemivoda, štětec a kousek houbičky na nádobí.

Postup: Konvičku "poťupáme" houbičkou namočenou v barvě tak, abychom netvořily velké nánosy barvy (nesmí se tvořit bubliny). Barvu naneseme v několika vrstvách s několika minutovým odstupem tak, aby byla barva plně krycí.

Z ubrousku si vybereme motiv, který chceme na Konev nátěrkonev aplikovat a obstříhneme jej dokola. Poté z ubrousku oddělíme dvě bílé vrstvy tak, aby nám zbyla jen vrstva s potiskem.

Tuto vrstvu položíme ještě na nezaschlý barevný ubrouskypodklad konve a přetíráme zvolna štětcem namočeným v zředěném Herkulesu (poměr Herkules-voda cca 1:1).

Barvu i dekor necháme řádně zaschnout minimálně 24 hodin. Pokud chcete konev používat, je dobré ji nakonec přestříkat nebo přetřít bezbarvým autolakem.

Novinky
2. 6.2012
Vytvořena nová sekce E-shop, kde si můžete zakoupit moje výrobky.
11.2.2012
V sekci výrobky a pro děti přibyl návod na pletený svetr pro miminko.


Webhosting IglooNET.cz
©2003-2006 verunka
Valid CSS! Valid XHTML 1.0!