HippyArt - stránky o všem možném
Verunčiny stránky
Potkani info

Krabice dekorovaná barvou a ubrousky

Koupíme-li si nové boty, není třeba krabici hned vyhodit. Dá se parádně využít jako skladovací prostor např. pro šitíčko, výtvarné potřeby, jako lékárničku, na větší množství bižuterie apod.

Dekorovaná krabice

Co potřebujeme: krabici od bot nebo jinou krabici s víkem, bílý Balakryl (nebo levnější a stejně dobrý Indrustrol), temperovou barvu nebo barvu akrylovou, houbičku na nádobí, ubrousek s dekorem, který chceme použít, nůžky, Herkules rozředěný vodou nebo lepidlo na ubrouskovou techniku, štětec.

Postup práce: Z houbičky si nastříháme čtverečky o velikosti cca 2x2cm. Odlitou část bílého Balakrylu obarvíme požadovanou barvou. Začněte barevnou kapičkou, kterou rozmícháte v bílé. Nikdy ne naopak.

Jakmile dostanete odstín, který chcete, naberte barvu na houbičku a postupným otiskáváním houbičky (tupováním), naneste barvu na krabici. Roztupávejte vyšší vrstvy barvy tak, aby se netvořily oblasti s bublinkami. Pokud máte dekorovanou krabici jako jsem měla já, lze obarvit jen části a dekory nechat prostupovat. Stejným postupem můžeme aplikovat více barev. Jakmile máte nabarveno, nechte barvu cca 30 minut zachnout (dokud prostě na omak nelepí).

Dekorovaná krabice

Potom si nachystáme ubrousky. Dekory obstříhneme a sundáme všechny ostatní vrstvy ubrousku pod tou barevnou částí (bývají dvě až tři). Obrázky si přiložíme na krabici a štětcem namočeným v rozředěném Herkulesu je pomalu a lehce potíráme vždy směrem od středu ke krajům obrázku. Na štětec netlačte a neprovádějte mnoho tahů, aby se ubrousek nepotrhal. Tímto způsobem aplikujte všechny obrázky a nechte lepidlo zaschnout.

Po zaschnutí je krabice plně k použití. Není třeba ji dále nijak lakovat nebo upravovat.

Novinky
2. 6.2012
Vytvořena nová sekce E-shop, kde si můžete zakoupit moje výrobky.
11.2.2012
V sekci výrobky a pro děti přibyl návod na pletený svetr pro miminko.


Webhosting IglooNET.cz
©2003-2006 verunka
Valid CSS! Valid XHTML 1.0!