HippyArt - stránky o všem možném
Verunčiny stránky
Potkani info

Mikina pro pejska s odhaleným hrudníkem

Modrá mikinkaDlouho jsem shanela střih na obleček pro psa... samozřejmě marně. Vzhledem k tomu, že prodávané oblečky nejenže neodpovídalz potřebám mého miláčka, ale ani kapacitě mé peněženky, rozhodla jsem se nakonec dát se do experimentování, a proto vám teď můžu nabídnout parádní a jednoduchý střih na podzimní až zimní mikinku pro vašeho hafana. Střih je konstruovaný na jacka russela, ale je možné jej překreslit i na většího nebo menšího pejska.Vždy doporučuji nejdřív si celý střih vyzkoušet na kusu bílého plátna a pejskovi ho zkusit (zipy nahradí chvilkově izolepa). Tak můžete Riflová mikinka střih případně upravit, prohloubit výstřihy, prodloužit jednotlivé části atd.

Materiál: fleec - cca 1m délka při klasické šířce stačí na 2 mikiny, teplá vložka z dutého vlákna thinsulate (půl metru délky při klasické šířce stačí na 2 mikiny), suchý zip, nitě, šicí stroj, na rozkres bílé plátno, tužka, nůžky, špendlíky.

Postup: Nejdříve si sestrojíme střih podle nákresu na bílé plátno. Pejskovi střih vyzkoušíme a jsme-li spokojení s konstrukcí, překreslíme střih na fleec. Fleece se netřepí ani nepáře, takže si nemusíme dělat starosti se zahýbáním dílů. Stříháme 2x - a to přední a zadní díl vždy asi o 1,5 cm větší (na vnitřní záhyb). Thinsulate stříháme bez přídavků 1x. Chceme-li konstruovat kapuci, vystřihneme 2x díl podle nákresu o stranách 13cm a 16cm.

Na přední díl nejdřív přišijeme thinsulate. Poté přiložíme zadní díl (na fleecovou tedy přední stranu) a z Riflová mikinkačásti přišijeme. Obrátíme naruby tak, aby byl thinsulate uvnitř. Nakonec všijeme kapuci a to tak, že nejdříve sešijeme oba díly kapuce v obloukové části a potom celou kapuci vložíme do výstřihu na krku. Díly dokončíme sešitím. Suché zipy aplikujeme na cípy na briše a na krku podle nákresu.

Mikinu můžeme ozdobit riflovinou nebo šusťákem, můžeme aplikovat i různé dekorační motivy.

Novinky
2. 6.2012
Vytvořena nová sekce E-shop, kde si můžete zakoupit moje výrobky.
11.2.2012
V sekci výrobky a pro děti přibyl návod na pletený svetr pro miminko.


Webhosting IglooNET.cz
©2003-2006 verunka
Valid CSS! Valid XHTML 1.0!