HippyArt - stránky o vąem moľném
Verunčiny stránky
Potkani info

Morana

Jaro vítáme také zvykem zvaným "pálení Morany". Podle starých zvyklostí je třeba přivítat jaro spálením "smrtky," s níž vyženeme z oblasti také bídu a nemoci. Pro děti je slavnost většinou velkým zážitkem, mohou si tedy pro radost vyrobit i vlastní miniaturní Moranu samy.

Co potřebujeme: Bílý a dva barevné kusy látek, papír, provázek, 2 špejle, vlnu na vlasy, nůžky, fix a tavnou pistolku s lepidlem.

Postup: Nejdřív zhotovíme malý kříž. Jednu špejli asi o třetinu zkrátíme a provázkem svážeme s druhou do kříže. Na bílý čtverec látky namalujeme obličej, Moranyzabalíme pak do něj kousek zmačkaného papíru a přivážeme pomocí špagátku na horní část kříže. Dvě ramena křížku nám budou sloužit jako ruce Morany.

Halenku tvoří čtverec, do kterého vystřihneme uprostřed díru. Doporučuji "obléci" Moraně halenku dřív, než přivážeme hlavu, později se halenka hůř navléká. Sukni tvoří obdélník látky omotaný v pase Morany kolem halenky a přivázaný provázkem.

Nakonec nastříháme pár pramenů vlny, uprostřed je svážeme jedním vláknem a přilepíme tavnou pistolí na hlavu jako vlasy.

Novinky
2. 6.2012
Vytvořena nová sekce E-shop, kde si můžete zakoupit moje výrobky.
11.2.2012
V sekci výrobky a pro děti přibyl návod na pletený svetr pro miminko.


Webhosting IglooNET.cz
©2003-2006 verunka
Valid CSS! Valid XHTML 1.0!