HippyArt - stránky o všem možném
Verunčiny stránky
Potkani info

Korálkovaný náramek

Jestli jste už bezpečně Hotový náramekzvládli výrobu korálkovaných ploch pomocí korálkovacího stavu, bude pro vás zhotovení tohoto náramku naprostou hračkou. Avšak jste-li ještě pouhý amatér, nebojte se. Tento náramek se vyrábí téměř sám, není nijak komplikovaný a jistě obohatí vaše korálkovací zkušenosti.

Co potřebujeme: Černé a bílé korálky o průměru 2,6 mm, stav na korálkování, bavlnku, jehlu na korálky nebo úzkou jehlu, nůžky, širokou černou gumu.

Postup práce: Na stav natáhneme osnovu o 17 nitích. Podle rozkresu Rozkres náramkunavlékáme černé a bílé korálky a normálně tkáme. Po dokončení práce sundáme korálkovaný plát ze stavu a všechny nitě pořádně zauzlujeme, uzly uděláme vždy alespoň 0,5 cm dlouhé. Odstřihneme zbylé nitky a připravíme si širokou gumu. Její okraje ohneme dovnitř a přešijeme, aby se nepárala. Potom kus dlouhý dle potřeby (dle šířky ruky) přišijeme na oba konce korálkovaného díla. Uzly přitom vkládáme mezi korálkovaný plát a gumu.

Výsledkem je náramek, který je z dolní části tvořen širokou černou gumou. Guma vám umožní náramek kdykoliv sundat z ruky. Nemusíte jej tedy nosit neustále, ale kombinovat náramky např. podle oblečení nebo události.

Přeji mnoho obdivovatelů.

Novinky
2. 6.2012
Vytvořena nová sekce E-shop, kde si můžete zakoupit moje výrobky.
11.2.2012
V sekci výrobky a pro děti přibyl návod na pletený svetr pro miminko.


Webhosting IglooNET.cz
©2003-2006 verunka
Valid CSS! Valid XHTML 1.0!