HippyArt - stránky o všem možném
Verunčiny stránky
Potkani info

Příběh na rozloučenou

Bylo nebylo, zjevilo se stvoření. Nebudeme mu říkat Bůh, protože nikdo neví, kdo to doopravdy byl. Ten Někdo měl blahodárnou moc. Mohl stvořit, co se mu zlíbilo, jen pomyšlením. I stvořil zvěř. A zvěř to nebyla ledajaká. Měla 4 nohy a dlouhý ocásek.
A ten Někdo si usmyslel, že není nikoho, kdo by se o tyto zvířata staral. I stvořil lidskou bytost - Mě.
Od té doby ta lidská bytost žila s tou zvěří a zvěř vzkvétala, a ten Někdo viděl, že je to dobré.
I stvořil jim na hraní spoustu krásných věcí a tím zapříčinil vznik těch nejnádhernějších vzpomínek, co kdy paměť té lidské bytosti pamatuje. A zvěř rostla a rostla, mnohdy i značně tloustla, avšak byla spokojená a zdravá a péče lidské bytosti jim prospívala. Vyjadřovala jí lásku a oddannost a co ten Někdo pamatuje, snad nikdy nepocítila k ní nějakou zášť.
I přišel den, kdy přes veškerou péči a lásku zlá teta Nemoc tu zvěř schvátila. I rozhodla se lidská bytost se zlou Nemocí bojovat, však boj to byl marný, možná už i předem prohraný.
Nechtěla se lidská bytost svojí zvěře vzdát, leč všechen pláč a křik jen prohluboval tíhu skutečnosti, že zvěř už neměla dál sílu bojovat, že veškěrá ta snaha vyzřela jen jak házení hráchu proti zdi.
I pojala bytost svoji zvěř k sobě a pevně ji tisnula. A zvěř bytost také tisknula, neb pouto mezi nimi bylo silné. Pak zvěř zemřela a zbylo po ní jen dlouhé ticho.

Tam kdesi ve vesmíru, v zemi Někoho, teď zvěř hlídá hnízdo do doby, až znovu potká svou lidskou bytost...

Novinky
2. 6.2012
Vytvořena nová sekce E-shop, kde si můžete zakoupit moje výrobky.
11.2.2012
V sekci výrobky a pro děti přibyl návod na pletený svetr pro miminko.


Webhosting IglooNET.cz
©2003-2006 verunka
Valid CSS! Valid XHTML 1.0!