HippyArt - stránky o všem možném
Verunčiny stránky
Potkani info

Kabelka se savovým vzorem

Technika savování je podrobně popsána na www.hippyart.net v rubrice savování. Tento postup lze savo_kabelka praktikovat na bavlněné barvené látky, nejlepší je prostě si vyzkoušet, jestli to savo vybělí a můžeme pracovat.

Nejdříve si zhotovíme díly kabelky. Já jsem použila dva obdelníky velikosti 22x26 cm + přídavky na švy, ze středně zeleného manchestru. Střih jsem si nedělala, hned jsem je vystřihla. Na ucho jsem použila dlouhý obdelník o šírče asi 10 cm a délce podle vlastní potřeby. Délka se odvozuje podle toho, jak nízko chcete kabelku nosit. Prostě si buď ucho změřte podle kabelky, která vám sedí, nebo si hoďte přes rameno metr a změřte požadovanou délku. Zkracování je samozřejmě povoleno, takže žádný strach ustříhnout obdelník trochu delší.Hotový díl
Dále budete potřebovat šicí stroj s navléknutou nití barvy látky - nebo pokud si troufnete i na jinou barvu, to podle zručnosti. Nůžky, jehnu, špendlíky, pravítko, patentku, provázek a spínací špendlík a potřeby na savování, tedy savo, vodu, kelímek, starý kartáček na zuby, gumovou rukavici nebo sáček na ruku, šablonu obrázku, který chce na kabelce mít zhotovenou z tvrdého papíru a to je snad vše.

Nejdříve vystříhneme z látky všechny díly, nezapoměntě přidat tak 2 cm na záševky a švy. Pokud všechno řádně vystříhneme, otočíme kraje těla kabelky dovnitř zastehujeme a oba díly řádně vytvarujeme. Umístění šablonyPotom přiložíme šablonu na přední díl a provedeme savování. Díl necháme uschnout, popřípadě opravíme barvami na textil jednotlivé prohřešky. Na stroji švy sešijeme a vytáhneme stehování. Oba tělové díly k sobě přišpendlíme a sešijeme je kousek od okraje silnějším entlovacím stehem a to z venkovní strany. SešíváníPokud budete sešívat dílo z vnitřku s tím, že tělo potom obrátíte naruby, musíte počítat s tím, že se bude kabelka jevit menší a možná vám nebude sedět savový vzor.

Ucho kabelky jen sešijeme vnitřní stranou k sobě podélně a pomocí sichrhajcky a provázku obrátíme naruby. Jednotlivé konce pak obrátíme dovnitř a přišijeme zevnitř kabelky buď na přední stranu nebo do boku stran vždy asi v půlce. Já jsem zvolila přišití jen na stranu předníProtahování.

Doprostřed vrchu předního i zadního dílu všijte patentku na zapínání, ozdobte kabelku podle vkusu dalšími doplňky a dílo je hotovo.

Pokud jste opravovali rozpité savo barvou na textil, nezapomeňte ji řádně zažehlit a celé dílko vyperte, aby se vyplavilo přebytečné savo a ten smrádek.

Užijte si váš originální módní doplňek!

Novinky
2. 6.2012
Vytvořena nová sekce E-shop, kde si můžete zakoupit moje výrobky.
11.2.2012
V sekci výrobky a pro děti přibyl návod na pletený svetr pro miminko.


Webhosting IglooNET.cz
©2003-2006 verunka
Valid CSS! Valid XHTML 1.0!