HippyArt - stránky o všem možném
Verunčiny stránky
Potkani info

Velikonoční slepička

Velikonoční slepička je poměrně jednoduchá a zvládnou ji i tříleté děti. Vyráníme-li výrobek z menšího formátu papíru, lze jej i postavit na stůl, větší formáty slepičkaje lepší zavěsit do prostoru, např. na okno.

Co potřebujeme: Tvrdé barevné papíry v různých velikostech, a to např. A3 zelený, A4 růžový, A5 červený, zbytky barevných papírů na ocas a zobák, bílý na oko, černý fix, lepidlo, nůžky, provázek a děrovačku.

Postup: Zelený papír přehneme v polovině a zakulatíme rohy. Tím nám vzniklo tělo slepičky. Z bílého papíru vystřihneme 2x oko - nejlepší je dítěti přehnout papír napůl a oko předkreslit, dítě je vystřihne 1x, ale díky přehybu mu vzniknou 2 stejné oči. Oči nalepíme a fixem dokreslíme černý puntík.

Z přehnutého červeného papíru vystříhneme 2x vole a 2x hřebínek (opět doporučuji předkreslit a stříhat jen 1x). Zobáček stvoříme ze žlutého čtverce přeloženého v úhlopříčce (můžeme upravit i zkosením). Zobáček vlepíme do těla slepičky tak, že tělo rozevřeme a vložíme záhyb zobáčku do záhybu těla. Volátko vlepíme zvnitřku tělíčka pod zobák z obou stran stejně. Každý hřebínek nalepíme na hlavu z obou stran slepičky stejně a oba přilepíme k sobě v části, kde se dotýkají.

Křídlo stříháme z růžové A4 přeložené v půlce. Vystřihneme nejdřív obdélník, kterému zaoblíme jednu stranu. Peříčka tvoříme rozstřihováním nezaoblené strany v cca 0,5 cm rozestupu. Křidélka přilepíme po obou stranách. Konce peříček můžeme natočit na tužku.

Ocas tvoříme z více barevných papírů. Na modelu jsem použila obdélníky o velikosti asi 10x4cm z části rozstříhané asi s 0,5cm rozestupem. Ocasní pera je třeba opět tvořit 2x a nalepí se do rozevřeného těla slepičky vždy na každnou stranu stejně. Děrovačkou vycvakneme na briše slepičky 1 díru (přes oba papíry). Do každé dirky navlékneme provázek a na konci uděláme suk.

Novinky
2. 6.2012
Vytvořena nová sekce E-shop, kde si můžete zakoupit moje výrobky.
11.2.2012
V sekci výrobky a pro děti přibyl návod na pletený svetr pro miminko.


Webhosting IglooNET.cz
©2003-2006 verunka
Valid CSS! Valid XHTML 1.0!