HippyArt - stránky o všem možném
Verunčiny stránky
Potkani info

Drátěné srdce

Dratene srdce

Co potřebujeme: Různě silné dráty, nejlépe jeden o síle asi 2mm, jeden o síle 1,2 mm v barvě stříbrné a měděný drát o síle 0,6 mm. Kleště.

Postup práce: Drátěné srdce vyžaduje zvládat základy drátování, ale není to nutné, neboť dosáhneme-li menších rozdílů ve velikosti základních tvarů, lze postupovat naprosto jednoduše jen obdrátováním.

Nejdříve je třeba vyrobit si z nejsilnějšího drátu pomocí kleští základní tvar - srdce (velikost cca 28cm) Podle základního tvaru vyrobíme srdce stejné jen menší (velikost cca 22 cm) a poslední nejmenší srdce (velikost cca 16 cm). Základní tvary by měly být pokud možno co nejpodobnější. Velikosti lze vyhotovit dle potřeb a zručnosti v dalším drátování. Konce základních tvarů spojujeme okem.

Jakmile máme hotové základní tvary, vložíme prostřední tvar do největšího a začneme obdrátovávát. Možností je více, v tomto bodě každý může rozvinout vlastní představy a schopnosti. Nejjednodušší je pomocí oka zakotvit tenčí drátek (stříbrný) na prostředním základním tvaru a jednoduše obtáčet kolem tvarů tak, aby se upevnily k sobě. Doporučuji menší hustotu drátování. Jakmile jsme obdrátovaly tvary po celém obvodu, drát ukončíme okem.

Výhodou je znalost drátování ve dvou řadách, kdy vznikne vzor jako je na obrázku. Drátujeme od největšího dílu tak, že drátem tvoříme obloučky (obtáčíme kolem základního tvaru. Jakmile máme hotový celý obvod, začneme drátovat prostřední díl stejně, avšak oblouček vždy obtočíme nebo zakotvíme v obloučku největšího základního dílu. Tím díly spojíme k sobě.

Nejmenší díl pak připevníme k dílu prostřednímu pomocí měděného drátu tak, že hustě obmotáváme mezeru mezi dvěma díly. Na konci uzavřeme očkem, uštímneme a je hotovo.

Novinky
2. 6.2012
Vytvořena nová sekce E-shop, kde si můžete zakoupit moje výrobky.
11.2.2012
V sekci výrobky a pro děti přibyl návod na pletený svetr pro miminko.


Webhosting IglooNET.cz
©2003-2006 verunka
Valid CSS! Valid XHTML 1.0!