HippyArt - stránky o vąem moľném
Verunčiny stránky
Potkani info

Stromeček štěstí

Stromeček štěstí může posloužit Stromecek stestijako krásný dárek někomu blízkému i jako samostatná roztomilá dekorace interiéru. Když si pohrajete s rozložením větví, můžete vyrobit nejrůznější styly korun stromů i efektní bonsaj.

Výroba není příliš náročná, ale zabere i několik hodin času.

Materiál: Měděný nebo nerez - drátek o průměru asi 0,75mm nastříhaný na 15 ks dlouhých asi 70 cm. Korálky jedné nebo dvou barev (může být i více), štípací kleště, kámen.

Postup práce: 2 listeckyKaždý drát ohneme na polovinu. S každým drátkem pracujeme jednotlivě. Do přehybu umístíme 5 libovolně barevných korálků a konce asi 5x obtočíme. Tímto vznikne první lísteček větvičky.

Za vruty umístíme dalších 5 korálků. Posuneme je mírně od vrutů (asi 3 mm) a znovu obtočíme - čímž vznikne další lísteček.tri listecky Korálky navlékáme střídavě na obě ramena větvičky a tvoříme lístečky. Na jednu větvičku je ideální tak 11 lístečků. Pokud chcete větve delší, udělejte lístečků více (v tom případě ale prodlužte i délku základních drátů na větvičky). Jakmile máme hotovo, volné konce větvičky smotáme v jedno.

Máme-li vyrobeny 3 větvičky, smotáme jejich volné konce dohromady, až nám vznikne 1 samostatná větev o 3 výhoncích s ctyri listeckylístečky. Stejným způsobem vyrobíme 5 takových větví. Po dokončení začneme smotávat dohromady tyto větve ve strom. Nejřív vetvickaspolu spojíme dvě větve, párkrát obtočíme a přidáme další. Tímto způsobem spojíme všech 5 větví v kmen. Kmen smotáme do délky asi 6 - 8 cm (dle libosti). Chceme-li formovat bonsaj, je možné nechat kmen delší a vyformovat ho do atypického tvaru. Stějně tak si můžete pohrát s rozložením v navazování větví.

Z kmenu necháme viset 5 kořenů vetvicky(5 trojvětviček smotaných k sobě). Tyto použijeme k ukotvení na kámen. Je možné kámen kořeny jen obemknout a na spodní straně kamene smotat. Umíte-li drátkovat, je pěkné nejdřív hezky odrátkovat Zauzleni korenukámen a kořeny jen zakotvit za drátky na něm. Volné konce pak v určité vzdálenosti odštípneme a smotáme dekorativně do šněka.

Novinky
2. 6.2012
Vytvořena nová sekce E-shop, kde si můžete zakoupit moje výrobky.
11.2.2012
V sekci výrobky a pro děti přibyl návod na pletený svetr pro miminko.


Webhosting IglooNET.cz
©2003-2006 verunka
Valid CSS! Valid XHTML 1.0!