HippyArt - stránky o všem možném
Verunčiny stránky
Potkani info

Tílko s kreslenou mandalou

rozkres

Co potřebujeme: Tílko, zažehlovací barvy na textil v barvě žluté, světle modré, černé, červené, kartáček na zuby na rozstřikování barvy, víčka od sklenic na míchání barvy, šablonu mandaly, noviny, úzký štětec.

Postup práce: Vytiskneme si mandalu ve velikosti, jak ji chceme na tričku. Tílko rozprostřeme na noviny, a noviny vložíme i dovnitř trička. Mandalu obstřihneme s min. dvoucentimetrovým okrajem papíru a vložíme dovnitř trička na místo, kde ji chceme (doprostřed vrchní části tílka). Mandala musí prosvítat skrz triko.

Do víčka si nalejeme trochu černé barvy a dle potřeby naředíme vodou. Úzkým štětcem obtáhneme na triko obrys mandaly. Dále vykreslíme žlutou barvou vnitřek mandaly.

Namícháme si řidší mandalaroztok modré barvy a kartáčkem ji nastříkáme kolem mandaly. Je třeba žluté části mandaly krýt novinovým papírem, aby do nich modrá nezasáhla.

Kolem obrázku nakreslíme červenou barvou čtyři červené rožky.

Celou mandalu přikryjeme novinovým papírem, do kalíšku si rozředíme červenou a žlutou barvu a tiko ledabyle postříkáme zbytek trika kartáčkem namočeným v těchto barvách. Použijte i zbytek modré. Samozřejmě postříkejte i druhou stranu trička.

Novinky
2. 6.2012
Vytvořena nová sekce E-shop, kde si můžete zakoupit moje výrobky.
11.2.2012
V sekci výrobky a pro děti přibyl návod na pletený svetr pro miminko.


Webhosting IglooNET.cz
©2003-2006 verunka
Valid CSS! Valid XHTML 1.0!