HippyArt - stránky o všem možném
Verunčiny stránky
Potkani info

Transfer + malba Diddliny

Hotový transferNa kresbu složitějších tvarů pomocí překreslování šablony prosvítající skrz látku si zřejmě málokdo pomocí štětce troufne. Co ale dělat, chceme-li právě takto složitý tvar umístit na látku s maximální přesností? Klíčem je transfer pomocí fólie.

Nejdřív si podložte látku novinami, abyste se při malbě neprotiskli až na záda látky. Obrázek - šablonu je třeba sablona diddlavytisknout si dvakrát a to vždy v jednom provedení překlopeně. Na tenkou plastovou fólii kreslíme pomocí tenkého štětce černou barvou obrysy jednotlivých částí obrázku. Je třeba pamatovat na to, že obtisk z fólie bude zrcadlově obrácený (proto překlopený obrázek originálu), kontrolu a dokres neobtištěných částí pak provádíme podle originálu (nepřeklopeného). Vždy nakreslete jen kousek obrázku, a fólii pokreslenou stranou přitlačte na požadované místo textilu. Poté fólii sloupněte, vraťte na překlopenou šablonu a otisk diddlapokračujte v překreslování dalšího kousku obrázku. Zbylá barva na fólii se už zpravidla neobtiskne, pomůže vám však trefit se na obtisk tak, aby další dokreslená část přesně pasovala.

Je-li už fólie příliš zaplněná, je možné ji z části omýt houbičkou namočenou ve vodě. Fólii rozkresosuště a normálně pokračujtě v přenášení obrázku na látku. Jakmile přenesete celý obrázek, začněte s vybarvováním klasickou metodou malování na textil. Překryjete-li si někdě černý obrys, není problém jej prekreslenypomocí tenkého štětce kdykoliv dokreslit.

Hotový obrázek necháme důkladně uschnout a poté přežehlíme přes pečící papír nebo starý hadr.

Novinky
2. 6.2012
Vytvořena nová sekce E-shop, kde si můžete zakoupit moje výrobky.
11.2.2012
V sekci výrobky a pro děti přibyl návod na pletený svetr pro miminko.


Webhosting IglooNET.cz
©2003-2006 verunka
Valid CSS! Valid XHTML 1.0!