HippyArt - stránky o všem možném
Verunčiny stránky
Potkani info

Pletený tunel

Tunel

Pletený tunel je čepice, kterou se v koncové části protahují vlasy naskrz, není tedy uzavřená. Nenasazuje se na hlavu jako normální čepka, ale stáhne se až ke krku, vytáhnou se vlasy a potom se povytahuje až nad obočí tak, že vlasy koukají otvorem ven.

Výroba je poměrně jednoduchá i pro začátečníky. Budete potřebovat vlnu, pro efekt doporučuji dvě nebo více barev. Dále jehlice, základy pletení, nůžky a krejčovský metr.

Postup: Krejčovským metrem oměříme obvod hlavy nad obočím k týlu. Upleteme vzorek úpletu a spočítáme příslušný počet potřebných ok. Je dobré používat silnější příze, práce jde lépe a tunel více hřeje.

Podle propočtu nahodíme o dvě až čtyři oka méně než je potřebný počet a pleteme vzor. Doporučuji vzor skládající se z několika ok obrace a jedním hladce, vzor je potom krásně plastický. Pleteme obdelník do výše 23 cm, kde oka uzavřeme. Hotový kus složíme napůl a po straně sešíjeme tak, aby vznikl tunel. Na zadní část přivážeme střídavě barevné třásne v délce asi 5 cm. Třásně uděláme tak, že si nastříháme několik vláken jedné barvy v délce asi 12 cm, ty současně protáhneme jedním koncovým okem v obdelníku a uděláme suk tak, aby oba konce třásní byly zhruba stejně dlouhé. Stále pokračujeme a nezapomeneme střídat barvy.

Hotovo, stačí jen nasadit a jít!

Novinky
2. 6.2012
Vytvořena nová sekce E-shop, kde si můžete zakoupit moje výrobky.
11.2.2012
V sekci výrobky a pro děti přibyl návod na pletený svetr pro miminko.


Webhosting IglooNET.cz
©2003-2006 verunka
Valid CSS! Valid XHTML 1.0!