HippyArt - stránky o všem možném
Verunčiny stránky
Potkani info

Válcovitý bágl

Kapsář

Co potřebujeme: Obdélník z bílého plátna o rozměru 70 x 40 cm plus přídavky. Kruh z bílého plátna (poloměr 2pi r=70), popruh délky 80 cm a šířky zhruba na dvě vedle sebe položená pravítka, provázek, potřeby pro šití, potřeby na batikování.

Postup: Kraje obdélníku zahneme a přešijeme. Na jedné delší straně uděláme asi 1,5 cm široký tunýlek na provázek. Kraje kruhu zahneme a přešijeme. Kruh přišijeme k jedné z delších stran odbélníku (bez tunýlku) tak, že začneme přišívat asi 1,5 cm od kraje delší strany obdélníku a skončíme asi v téže vzdálenosti od druhého kraje strany. Tyto kraje přes sebe přehneme, a šev dokončíme. Potom k sobě přišijeme obě kratší strany obdélníku a šev končíme těsně před tunýlkem (prošít jej, by nebylo moudré, kam pak s provázkem ;D ).

Popruh přehneme napůl a šešijeme jednu krátkou a dlouhou stranu. Přes vařečku tunel převrátíme, zašijeme i druhou krátkou stranu a pro efekt ještě celý popruh po obvodu prošijeme.

Umístíme jej pod tunýlek na provázek přímo na šev a na spodní část těla těsně před dno báglu. Doporučuji jej přišít v ploše asi bagl4x4 cm (prošijeme čtverec, který jednou či dvakrát přešijeme napříč).

Vzniklé dílo nabatikujeme dle představ (vzory pro batikování najdete na www.hippyart.net) a na závěr vložíme provázek do tunýlku. Tím se bude bágl stahovat a tedy uzavírat. Batoh se nosí napříč zad (popruh přehozený přes hlavu).

Novinky
2. 6.2012
Vytvořena nová sekce E-shop, kde si můžete zakoupit moje výrobky.
11.2.2012
V sekci výrobky a pro děti přibyl návod na pletený svetr pro miminko.


Webhosting IglooNET.cz
©2003-2006 verunka
Valid CSS! Valid XHTML 1.0!