HippyArt - stránky o všem možném
Verunčiny stránky
Potkani info

Žebradlo s batikou

žebradlo

Příjemně mě překvapilo, jak jednoduché je toto žebradlo vyrobit. Samotné šití mi trvalo asi hodinku, takže je to bezkonkurenčně nejrychleji provedená taštička, co jsem kdy dělala :D

Co potřebujeme: Z plátna vystřižený rozkres, 80 cm dlouhý popruh (asi na šířku dvou vedle ležících pravítek), nůžky, špendlíky, bílou nit, šicí stroj, olivovou barvu na bavlnu, batikovací potřeby, knoflík, bavlnka barvy batiky.

Postup: Dle rozkresu zhotovíme z plátna pracovní díl. Černé línie značí čistý rozměr bez přídavků a přerušovaná černá línie značí místa, kde je třeba provést šev (tento provedeme tak, že látku v místě přerušované rozkresčerné čáry přeložíme a přehyb prošijeme asi 2 mm od okraje). Zelené puntíky naznačují, kde je třeba látku nastřihnout. Červené čáry symbolizují přídavky v šířce asi 1,5 cm.

Vystřihnutý díl následně zpracujeme: Nastřihneme jej, jak symbolizují zelené tečky. Potom nadvakrát zahneme všechny okraje a přešijeme na šicím stroji. Látku v úrovni přerušovaných černých čar přeložíme a provedeme šev asi 2 mm od okraje.

Nyní přišijeme "křidélka" ke zbytku látky, jak na rozkresu ukazuje šipka. Poslední volnou část křidélka přišijeme, jak se jeví,ke zbytku těla žebradla. Volný jazyk se překlopí dopředu.

Popruh přehneme napůl a sešijeme na krátké a dlouhé straně, přes vařečku jej obrátíme naruby a přišijeme žebradlodruhou krátkou stranu. Pro lepší vzhled jej můžeme po obvodu obšít. Oba konce přišijeme zvenku kabelky vždy po jednom na boční část.

Nyní už stačí kabelku jen příhodně nabatikovat.

Doprostřed jazyka ještě našijeme knoflík a z šesti vláken bavlnky seřazených po dvou upleteme krátký copánek zakončený na obou stranách uzlíkem. Tento přišijeme ke kabelce tak, aby se dal zachytit za knoflík a kabelka se tak dala zapínat.

Novinky
2. 6.2012
Vytvořena nová sekce E-shop, kde si můžete zakoupit moje výrobky.
11.2.2012
V sekci výrobky a pro děti přibyl návod na pletený svetr pro miminko.


Webhosting IglooNET.cz
©2003-2006 verunka
Valid CSS! Valid XHTML 1.0!