HippyArt - stránky o všem možném
Verunčiny stránky
Potkani info

Transfer mandaly s vykreslením

triko s mandalouCo potřebujeme: tričko dle vlastního výběru, barvy na textil, průhlednou fólii (euroobal nebo tvrdší), štětce různého průměru, jeden hodně tenký štěteček, vodu, kalíšky na rozmýchání barvy, originál kresby a zrcadlově obrácenou kresbu.

Postup práce:Na zrcadlově obrácenou předlohu položíme fólii a tenkým štětcem pomocí malinko rozředěné černé barvy překreslíme část mandaly. Tu poté z fólie přetiskneme na triko. Fólii stáhneme a nedokonale přetištěné části můžeme rovnou na textilu dokrslit. Fólii vrátíme na předlohu a obkreslíme další kus mandaly, který opět přetiskneme. Dbáme ne přesné položení jak na předlohu, tak na triko. Pokračujeme, dokud není obrázek na triku přetištěn dokonale.

Silnějších hran nebo rozteklé barvy se nemusíte bát. Vykreslením lze tyto nedostatky úspěšně redukovat. Na sablona mandalyvykreslení doporučuji tenší štětce a hustější barvu (nemusí se nanášet víckrát) - to ovšem platí zvláště pro tmavý textilní podklad. Na bílém triku stačí většinou jeden nátěr.

Kresbu tedy vykreslíme tenkám štětcem dle vlastních představ. Pomocí nejtenšího štětce provedeme drobné opravy přemalovaných okrajů, aby dílko vypadalo celistvě.

Obrázek necháme 12 hodin zaschnout a poté přežehlíme.

Novinky
2. 6.2012
Vytvořena nová sekce E-shop, kde si můžete zakoupit moje výrobky.
11.2.2012
V sekci výrobky a pro děti přibyl návod na pletený svetr pro miminko.


Webhosting IglooNET.cz
©2003-2006 verunka
Valid CSS! Valid XHTML 1.0!